Asmeniškai nuoširdžiai prisipažinsiu tikrai nemoku kalti. Atsimenu kažkada per rusų kalbos pamoka klasiokas manęs klausinėjo žodžių ir jam buvo keista, kad penktą kartą klausia to paties žodžio, o aš jo neatsiminiau. Reziumė, jis išmoko, o aš tada turėjau dar namie mokytis. Man pats kalimas yra nuobodus, nepatinka ir neįdomus 🙂 Ir dar kažkaip nesutikau žmogaus, kuriam kalimas būtų fainas. Jei pažįstat kokį, tai pristatykit, nes tikrai būtų įdomu pabendrauti, gal kažką gyvenime praleidau. Šitas straipsnis bus apie tai, kas man pačiai asmeniškai padėjo mokytis žodžių, faktų ir šiaip sausos informacijos ir vietoj penketo beveik visada gauti 10.
Realiai suskirstyčiau į du etapus. Pirmas tai naudotis programėle Quizlet, kuri tiesiog priversdavo mane susikaupti. Plius reikdavo įrašyti žodžius, o mano pačios mokymosi technika kineztetinė. Bet ir tų, kurių vizualioji ar girdimoji atmintis geriausiai veikia, ši programėlė padėt, nes jos metu žodžiai ir matomi, ir girdimi. Tai pirmame etape apie Quizlet metodus ir papasakosiu. O antras etapas, gal net ir svarbesnis savo išmoktas žinias paversti į praktiką.
Kas yra Quizlet ir kaip ji gali man padėti mokytis anglų kalbos žodžius?
Būdų mokytis žodžius yra pačių įvairiausių nuo Youtube kanalo pamokėlių iki to tradicinio susirašau į žodyną. Quizlet man asmeniškai patinka, nes pačiam reikia tuos žodžius susivesti, o tuo metu jau pasirenkam, kurie žodžiai man svarbūs. Jeigu nežinot, kokius juos rašyti tai irgi yra keletas būdų:
1) Susirasti anglų knygą ir tiesiog susirašyti iš knygos galo.
2) Mokytis 1000 dažniausiai vartojamų anglų kalbos žodžių. Čia į pagalbą gali ateiti ir kita programėlė Memrise, kuri jau ir surašiusi tuos žodžius.
3) Skaityti ir rašytis nežinomus žodžius.
4) Kalbėti ir atrasti nežinomus žodžius kartu su anglų kalbos mokytoja.
5) Žiūrėti filmus su anglų kalbos subtitrais ir susirašyti nežinomus žodžius.
Anglų kalboje labai svarbus tarimas ir jį geriausia mokytis iš karto nieko nelaukiant. Quizlet būtent ir suteikia šią pagalbą. Visi surašyti žodžiai bus ištariami, todėl tai efektyvesnis būdas nei tiesiog skaitymas iš sąsiuvinio ar kortelių.
Šia proga paruošiau 40 žodžių pradedantiesiems, kurie itin svarbūs kelionėje. Juos rasti galite čia.
Ar Quizlet mokama?
Quizlet yra mokama ir nemokama versija. Nemokamos versijos bent jau man tikrai užtenka. Jei kiltų kokių nesklandumų jungiantis, visuomet galit paklausti anglų kalbos Facebook grupėje Mėgstu Mokytis. O taip pat paruošiau labai trumpą instrukciją, nes kai kuriems mano mokiniams tikrai kartais būdavo sudėtinag susigaudyti pačioj pradžioj 🙂
- Pirmiausia renkamės “Sign Up” arba lietuviškai – prisiregistruoti.
- Aš asmeniškai jungiuosi su Google, bet jūs visada galite prisiregistruoti. Svarbiausia turėti veikiantį el. Paštą (email).
- Tuomet atsiranda du pasirinkimai. Arba kairėje susirasti jau sukurtas korteles, arba kurti naujas. Šiaip jau tikrai yra ir lietuviškų kortelių, bet vis tiek dažniausiai renkuosi kurti savo, nes tuomet galiu kontroliuoti labai aiškiai, kuriuos žodžius mokausi.
- Ir viskas. Dabar tereikia užvadinti savo naują kortelių pavadinimą (1), parašyti žodį lietuviškai (2) ir jo anglišką vertimą (3) ir sukurti kortelę (4). Beje, jei įvesti per mažai žodžių, kortelės neleis kurti.
Kaip praktiškai panaudoti naujai išmoktus žodžius?
Bet kas ką greitai “iškalame” ir nekartojame pakankamai greitai užsimiršta. Kad to nenutiktų, svarbu arba kartoti, arba paversti tuos žodžius į praktiką. Mano vienas mėgstamiausių būdų yra tiesiog sakinių kūrimas. Ir žodžiai pavartojami, ir tuo pačiu gramatika tobulinama, o svarbiausia pradeda smegenys dirbti ir galvoti kaip tuos žodžius geriau pavartojus. Juk čia ir yra viena dažniausių problemų, kai žmogus negali niekaip išgalvoti kaip atsakyti, tarsi viskas užsiblokuoja, kai reikia šnekėti. O užsiblokuoja būtent dėl to, kad žodis išmoktas, bet jį sunku suregzti į sakinį.
TOP 5 būdai kaip praktikuotis naujus žodžius:
- Tik išmokus žodžius užsiimti refleksija. T.y. susirašyti visus kiek įmanoma prisiminti per vieną minutę.
- Rašyti sakinius su naujais žodžiais.
- Rašyti dienoraštį ir kiekvieną vakarą stengtis pavartoti bent vieną naują žodį.
- Susirašyti klausimus su naujais žodžiais.
- Atsakyti į klausimus žodžiu ir įrašyti savo balsą.
Bet kuriuo atveju dėl to anglų mokytojai ir rekomenduoja žiūrėti filmus ar skaityti knygas. Nes būtent taip vis tie žodžiai pasikartoja. Vieno teisingo metodo kaip mokytis žodžius irgi nėra, nes svarbiausia, kad būtent Jums tiktų, patiktų ir matytųsi rezultatai.
Lauksiu komentarų, kaip būtent Jūs mokotės anglų kalbos žodžius. Smagaus mokymosi ❤️
Parašykite komentarą